عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودتاریخ : دو شنبه 17 خرداد 1395
بازدید : 55
نویسنده : هایپر جیم

اسکی فضایی یا الپتیکال، یک دستگاه هوازی است که با آن می توان تمرینات کاردیو انجام داد. این وسیله کمترین فشار را به زانو ها وارد می کند؛ زیرا کف پا در حین تمرین به طور کامل از پدال جدا نمی شود.

با کمک دستگیره های این دستگاه، قادر خواهید بود وزن تان را در ورزش شرکت بدهید. همراهی دست و وزن در تمرین سبب می شود کالری بیشتری بسوزانید. اسکی فضایی، تمام بدن را به حرکت وا می دارد و باعث تناسب اندام می شود. کسانی که با این دستگاه کار می کنند، معمولا پاهای بسیار خوش فرمی دارند.

قبل از شروع تمرین با اسکی فضایی یا هر دستگاه ورزشی دیگری حتما بدن خود را گرم کنید. برای گرم کردن با این وسیله، ابتدا با سرعت کم پدال بزنید؛ با گرم کردن دمای بدن می بایست افزایش پیدا کند و مفاصل و عضلات آماده تمرین بشوند. این کار احتمال آسیب دیدگی ورزشی را تا حد چشمگیری کاهش خواهد داد. بازه گرم کردن برای هر ورش هوازی می بایست 8 الی 10 دقیقه طول بکشد.

ورزش آسان و موثر با اسکی فضایی

تمرینات کاردیو سبب می شوند فرد کالری زیادی از دست بدهد؛ چون در این ورزش اکسیژن رسانی به بدن چند برابر می شود. اکسیژن زیاد ضربان قلب را تندتر می کند و قلب با هر پمپاز خون بیشتری در رگ ها به جریان در می آورد و سوخت و ساز بدن بهتر می شود. در واقع این نوع تمرینات علاوه بر تناسب اندام عملکرد قلبی- عروقی بدن را نیز بهبود می بخشند و همانند کار با وزنه عضلات را قوی می کنند. قلب نیز یه عضله است و با ورزش این عضله نیز مانند سایر عضلات بدن، تقویت خواهد شد.

تمرکز بر روی پایین تنه:

وقتی بر روی اسکی فضایی مشغول تمرین هستید، برای چند دقیقه بگذارید دستگیره ها خودشان به عقب و جلو حرکت کنند و شما فقط دستگیره های ثابت وسط را بگیرید؛ این کار باعث فشار بیشتر بر روی عضلات پا می شود. اگر می توانید مقاومت دستگاه را بالا ببرید؛ چنان که گویی در حال تپه نوردی هستید.

در هنگام پدال زدن می بایست بیشتر وزن تان روی برآمدگی زیر شصت پا و پنجه باشد و پاشنه را روی پدال قرار ندهید. مقاومت اسکی فضایی را به 7 الی 8 درجه برسانید و به مدت 5 دقیقه در این حالت به ورزش ادامه بدهید تا عضلات چهار سر ران و ساق پا درگیر بشوند. پس از آن شیب را به حالت عادی برگردانید و دوباره دستگیره ها راگرفته و به مدت 3 دقیقه با همین روش کار کنید؛ بعد از این شیب را بر روی 5 درجه تنظیم کرده و ادامه بدهید.

تمرکز بر روی بالاتنه:

در هنگام تمرین با اسکی فضایی برای این که بالاتنه بیشتر به کار بیاید، تمرکزتان را از روی پاها برداشته و به سمت دست ها معطوف کنید. در این مرحله باید عمل کشیدن و فشار دادن را انجام بدهید. پاها اندکی شل باشد و برای به حرکت در آوردن پدال ها با دست دستگیره ها را به عقب بکشید و سپس به سمت جلو هل بدهید و استمرار حرکت را به مدت 5 دقیقه حفظ کنید؛ با اینکار عضلات سینه، سه سر و دو سر بازو وارد تمرین می شوند. وقتی بر روی الپتیکال، با دست ها کار می کنید، مقاومت دستگاه را بر روی 7 یا 8 درجه بگذارید. البته این کار برای شما زمانی امکان پذیر است که از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخودار باشید. همواره شدت تمرین به آمادگی جسمانی فرد بستگی دارد و هر چه بیشتر به انجام فعالیت های ورزشی بپردازید، سطح آمادگی جسمانی شما افزایش پیدا می کند.

تمرینات تناوبی یا همان اینتروال بهترین روش برای کار با دستگاه های هوازی است. تمرینات اینتروال، به تمریناتی گفته می شود که گاه با شدت کم وگاه با شدت بالا انجام می شوند و ضربان قلب را به نوسان در می آورند. تمریناتی که توقف و استراحت ندارند به بدن آسیب بیشتری می رسانند. در تمرینات اینتروال فشار کمتری به عضلات و مفاصل ورزشکار وارد خواهد شد و در این روش کاربر فرصت می یابد در هر زمانی شدت تمرین را افزایش بدهد.

بر روی اسکی فضایی 3 فاکتور سرعت، مقاومت و شیب در اختیار کاربر است؛ با افزایش هر کدام از این سه فاکتور، شدت تمرین بیشتر می شود.

با الپتیکال می توانید گاهی در جهت معکوس پدال بزنید. وقتی رو به جلو رکاب می زنید، سرعت تان را زیاد کنید و در هنگام معکوس پدال زدن، سرعت را کاهش بدهید. برای 10 دقیقه با این روش کار کنید؛ دو دقیقه با سرعت زیاد رو به جلو رکاب بزنید و یک دقیقه در جهت معکوس رکاب ها را به حرکت در آورید.

در پایان برنامه روزشی، 5 دقیقه با سرعت کم در حالت معمولی به رکاب زدن ادامه بدهید تا بدن کمی سرد بشود. وقتی از دستگاه پایین آمدید به انجام حرکات کششی بپردازید.


تاریخ : دو شنبه 17 خرداد 1395
بازدید : 59
نویسنده : هایپر جیم

الپتیکال دستگاهی ست که ترکیبی از ورزشهای اسکی، پیاده روی و دوچرخه سواری در دنیای واقعی می باشد. به همین خاطر تمرین مفیدی برای بدن محسوب می شود و استفاده از آن به منزله یک ورزش کامل است.قابل ذکر است که این تمرین قلبی عروقی به نسبت سایر دستگاههای بدنسازی فشار کمتری به مفاصل زانو وارد می کند. بعلاوه اسکی فضایی تمرینی ست که بیشتر از سایر ورزشها به تقویت ماهیچه های همسترینگ(پشت ران) کمک می کند و از این لحاظ در میان همه وسایل فیتنس رتبه اول را دارد.

بسیاری از افراد از کودک و جوان تا افراد میانسال و پیر به دلیل عدم فعالیت کافی دچار درد و ضعف در قسمت ماهیچه های همسترینگ خود هستند و بعد از نشستن های طولانی مدت و در هنگام تغییر حالت دچار درد در قسمت پشت پای خود می شوند.استفاده از اسکی فضایی یک ورزش مناسب برای تقویت ماهیچه های این ناحیه از بدن است.

اثرات مثبت اسکی فضایی بر ماهیچه همسترینگ

برای داشتن یک وضعیت خوب در هنگام کار با الپتیکال ابتدا یک کفش ورزشی مناسب بپوشید سپس به صورت قائم بر روی دستگاه بایستید به شکلی که سر شما به سمت جلو باشد و به روبرو نگاه کنید و شانه هایتان به سمت عقب باشد. در تمام مدت فعالیت با اسکی فضایی سعی کنید ماهیچه های شکم خود را سفت نگه دارید تا در این فعالیت شرکت داشته باشند و تقویت شوند سعی کنید فشار وزن را بر کل بدن تقسیم کنید تا به دستهای شما فشار وارد نشود.

الپتیکال برای گرم کردن ماهیچه ها و تقویت آنها مورد استفاده قرار می گیرد.با استفاده از این ورزش هوازی شما می توانید ضربان قلب خود را بالا برده و سبب گردش خون بهتر و اکسیژن رسانی به اندام ها باشید.برای افرادی که همسترینگ خشک و بدون فعالیتی دارند با استفاده از اسکی فضایی به مدت 5 تا 10 دقیقه در روز می توانند این مشکل را حل کرده و ماهیچه های پشت ران خود را تقویت کنند.

پس از اینکه بدن شما بر روی الپتیکال گرم شد خوب است از پدال معکوس دستگاه نیز استفاده کنید.به این ترتیب ماهیچه های بیشتری در گیر فعالیت می شوند.اضافه کردن شیب دستگاه سبب می شود تا فعالیت همسترینگ بیشتر شده و شدت آن نیز افزایش یابد.پس در ابتدا با سطح صاف شروع کرده و به آهستگی فشار را افزایش دهید و در انتها نیز کم کم شیب و فشار تمرین را کم کرده و بدن خود را سرد کنید.خوب است قبل از شروع کار با الپتیکال دفترچه راهنمای آن را به دقت مطالعه کنید و از تمام زیر و بم کار با آن آگاه شده تا به گونه بهتری بتوانید از آن استفاده کنید.


تاریخ : چهار شنبه 12 خرداد 1395
بازدید : 45
نویسنده : هایپر جیم

در گذشته به افرادی که آسیب دیدگی مفاصل به خصوص در ناحیه زانو داشتند، استراحت مطلق توصیه می شد، ولی علم پزشکی امروز استراحت مطلق را منتفی می داند، زیرا به حرکت در نیاوردن عضله یا مفصل سبب ضعف و آسیب پذیر شدن آن قسمت خواهد شد.

امروزه پزشکان متخصص ارتوپد برای بیماران خود استراحت فعال را تجویز می کنند. یعنی به جای توقف تمرین و بی تحرکی، یک برنامه ورزش سبک برای کنترل و درمان فیزیکی و روانی بیمار نظر گرفته می شود. تحقیقات نشان داده افرادی که تحرک زیادی دارند، اگر برای مدتی بی تحرک بمانند، سطح هورمون اندروفین در بدن آن ها به شدت پایین می آید و سبب احساس نارضایتی و افسردگی می شود؛ این مسئله بر شرایط فیزیکی فرد نیز تاثیر خواهد گذاشت.

برای طراحی یک الگوی ورزشی مناسب ،ابتدا باید شرایط بدن را به خوبی بشناسیم و اگر متوجه شدیدم فرد قادر به انجام تمرینات سبک هست، به او برنامه بدهیم. اسکی فضایی یا الپتیکال دستگاه ورزشی کم برخوردی است که اغلب افراد آسیب دیده می توانند از آن استفاده بکنند؛ زیرا اسکی فضایی دستگاه هوازی راحت و پر بازدهی می باشد. ورزش هایی مانند دویدن و یا راه رفتن سریع، بر مفاصل آسیب دیده فشار زیادی وارد می سازد. این دستگاه هیچ نوع استرس منفی بر مفاصل زانو وارد نخواهد کرد؛ چون کف پا هرگز به طور کامل از روی پدال برداشته نمی شود و مفصل زانو نیز خم نخواهد شد. این ویژگی اسکی فضایی را از سایر دستگاه های بدنسازی متمایز می کند.

اسکی فضایی به درمان مصدومیت کمک می کند!

اصطلاح Elliptical در زبان انگلیسی به معنای یک جور حرکت بیضی شکل است. حرکت بیضی شکل پدال های این دستگاه سبب این نام گذاری شده است و همین شکل حرکتی باعث انعطاف پذیزی و خمیدگی طبیعی مفاصل زانو و آرنج می شود. الپتیکال، یک وسیله ورزشی- درمانی به حساب می آید و با تقویت عضلات چهار سر ران سبب درمان مصدومیت های مربوط به این ناحیه می شود. همچنین اسکی فضایی با استحکام بخشیدن به ماهیچه ها کمک می کند انحنای طبیعی کمر حفظ بشود.

متخصصن ورزشی بر این باورند که اسکی فضایی با وارد کردن کمترین فشار بر مفاصل کمر و زانوها در درمان آسیب های نسبتا سطحی در این قسمت های بدن نقش به سزایی دارد. دستگیره های اغلب اسکی های فضایی متحرک است و همین مسئله کار با این دستگاه را شبیه به ورزش اسکی کرده است. این دستگاه به شما اجازه می دهد تمام اعضای بدن را به صورت هم زمان وارد تمرین بکنید.

تقریبا همه الپتیکال ها این قابلیت را دارند که بر روی آن ها به صورت معکوس، پدال بزنید. این حرکت عضلات همسترینگ و دوقلوی پشت ساق پا را به کار می گیرد و سبب تقویت آن ها خواهد شد. وقتی در حال ورزش با اسکی فضایی هستید حالت بدن را برای هماهنگی با دستگاه تغییر ندهید؛ بر روی الپتیکال، باید حالت بدن مانند زمانی باشد که روی زمین در حال دویدن هستید. به هم زدن حالت طبیعی بدن موجب آسیب بیشتر می شود.

در اغلب اسکی فضایی ها علاوه بر تغییر مقاومت، سرعت و شیب، طول قدم ها نیز قابل تنظیم می باشد. در جلسات مختلف برای افزایش طول قدم های خود تلاش کنید. در هنگام خرید دقت داشته باشید، الپتیکالی را انتخاب نمایید که فاصله عرضی میان پدال های آن کم باشد. در صورت مناسب بودن فاصله عرضی، هرگز دچار پا درد و کمر درد نخواهید شد. سرعت پدال زدن نیز نباید بیش از حد توان شما باشد؛ چون در این صورت در هنگام بالا و پایین رفتن پدال، قوزک پا نیز درگیر خواهد شد و این مسئله سبب ساییدگی می شود.

اگر بر روی الپتیکال، حرکات دست و پا به شکل صحیح و هماهنگ انجام بشود، علاوه بر بهبود مصدومیت، به تناسب اندام نیز دست پیدا می کنید. این دستگاه بهترین وسیله برای توانبخشی زانو های صدمه دیده است. در هنگام کار با اسکی فضایی، زانوها نمی چرخد و شما احساس درد و ناراحتی نخواهید کرد. در صورتی که در زمان تمرین با این دستگاه دچار درد و ناراحتی شدید، به احتمال بسیار قوی علت فرم نامناسب بدن شما است و به مدل دستگاه ارتباطی ندارد. افرادی که دچار آسیب های جدی هستند، باید در مورد ورزش با این وسیله با پزشک خود مشورت کنند.


تاریخ : چهار شنبه 12 خرداد 1395
بازدید : 63
نویسنده : هایپر جیم

الپتیکال (اسکی فضایی) وسیله ای مناسب برای کاهش وزن است و به عنوان ماشینی جهت یک تمرین کاردیو عالی ست.در تمرین با اسکی فضایی چون پاهای شما همیشه بر روی پدال دستگاه است و هیچگاه از آن جدا نمی شود فشاری که احتمالاً سایر دستگاه های ورزشی به پایتان وارد می کنند را ندارد.در نتیجه برای افرادی که مشکلاتی در ناحیه زانو و مفاصل خود دارند استفاده از اسکی فضایی کم ضررتر است و سبب ایجاد درد نمی شود.

از آنجایی که در هنگام تمرین با الپتیکال می توان دستگیره های آن را حرکت داد در نتیجه سبب می شود تا بازوان و بالا تنه شما نیز در این فعالیت شرکت داشته باشند و تقویت شوند.چون در تمرین با این دستگاه کل بدن شما فعالیت میکند در نتیجه میزان کالری سوزی در آن بیشتر است و برای افرادی که مایل به کاهش وزن سریع هستند روش موثری می باشد.شما برای داشتن یک تمرین خوب برای هر ورزشی باید مراحلی را انجام دهید و قوانینی را رعایت کنید در اینجا ما قصد داریم تا مراحلی را برای داشتن بهترین تمرین با استفاده از دستگاه الپتیکال بیان کنیم.

با اسکی فضایی وزن کم کنید!

گرم کردن بدن پیش از تمرین اصلی

بهتر است تا تمرین با استفاده از اسکی فضایی را با پدال زدن آهسته برای گرم کردن بدن شروع کنید. زمانی که بدن شما گرم می شود درجه حرارت آن کمی بالا می رود و عضلات شما نرم تر شده و آماده شروع تمرین می شود.در این حالت احتمال آسیب دیدگی اندامها نیز تا حد زیادی کاهش می یابد.یک گرم کردن خوب بین 8 تا 12 دقیقه به طول می انجامد.

انجام یک تمرین کاردیو

پس از گرم کردن بدن ، شدت انجام تمرین خود را اندکی بیشتر کنید.اگر آخرین حد ورزش کردن شما را عدد 10 در نظر بگیریم. باید با نصف توانایی خود یعنی عدد 5 پدال بزنید و با همین شدت به مدت پنج دقیقه تمرین خود را ادامه دهید.شما با استفاده از یک تمرین کاردیو علاوه بر کالری سوزی و کاهش وزن به بهبود سیستم قلب و تنفس خود کمک می کنید. این تمرینات باعث قوی شدن عضلات قلب شما می شود و برای وضعیت جسمی شما بسیار مفید است.

تمرینات مربوط به پایین تنه

برای داشتن یک تمرین پایین تنه خوب باید دستگیره های متحرک الپتیکال را رها کرده و برای به حرکت در آوردن دستگاه فقط از قدرت پاهایتان استفاده کنید در این حالت می توانید دسته های ثابت دستگاه را بگیرید. اگر بدن شما آمادگی کافی یا توانایی لازم را دارد می توانید شیب و مقاومت دستگاه را بیشتر کنید و حس بالا رفتن از تپه را برای خود شبیه سازی کنید (تنظیم مقاومت دستگاه بر روی 7 یا 8 مناسب است) این تمرین را نیز به مدت پنج دقیقه ادامه دهید.

بهتر است تا وزن خود را روی قسمت پنجه پا متمرکز کنید و سعی کنید تا پاشنه پای تان در تماس با پدال نباشد در این وضعیت عضلات چهارسر ران و ساق پای شما در این فعالیت درگیر می شوند.

مرحله‌ گذر

در این مرحله باید مقاومت و شیب اسکی فضایی را به وضعیت قبل برگردانید. دستگیره‌های متحرک را گرفته و به مدت سه دقیقه با مقاومت پنج دستگاه پدال بزنید.

تمرینات مربوط به بالا تنه

برای تمرین دادن قسمت فوقانی بدن خود، با اسکی فضایی باید سعی کنید در این مرحله جهت به حرکت درآوردن دستگاه زیاد از پاهایتان استفاده نکنید و بر روی قسمت بالا تنه خود تمرکز داشته باشید.اندکی پاهای خود را شل کنید و به وسیله دستهایتان با کشیدن و حل دادن دسته ها دستگاه را به حرکت در آورید این حالت را برای مدت 5 دقیقه حفظ کنید.
با این روش تمرین، عضلات سینه و عضله های دوسر و سه سر بازو درگیر فعالیت می شوند. در این حالت بهتر است مقاومت دستگاه را بین 7 و 8 تنظیم کنید تا عضلات شما تلاش و فعالیت بیشتری کنند.پس از پایان یافتن این پنج دقیقه مرحله گذر را به مدت سه دقیقه مجدداً تکرار کنید.

با ادامه دادن این تمرین کاردیو به مدت حداقل 30 دقیقه و انجام آن به دفعات 5 بار در هر هفته می توانید شاهد کاهش وزن خود به میزان چشم گیری باشید.


تاریخ : دو شنبه 3 خرداد 1395
بازدید : 78
نویسنده : هایپر جیم

انجام هر فعالیت ورزشی در افزایش سلامتی، جلوگیری از بالا رفتن وزن، بهبود وضعیت ارتوپدی و شادابی و نشاط افراد بسیار موثر است. اما ما در اینجا قصد داریم تا به اختصار تاثیرات استفاده از الپتیکال بر بدن را بررسی کنیم.

تاثیرات استفاده از الپتیکال

- ورزش الپتیکال موجب ایجاد کشش برعضلات درگیر در این فعالیت از جمله دست و پا و بالاتنه می شود.
- اسکی فضایی سبب بهتر شدن وضعیت بخش هرمی مغز (وظیفه آن کنترل حرکات ارادی ست) می شود و موجب نرمال شدن اندازه و سفتی عضله ها می شود .
- با استفاده از اسکی فضایی و تحریک کردن گیرنده عضلانی، جا به جایی پیغامها به سمت مخچه انجام می شود. از وظایف مخچه بهبود وضعیت حرکتی عضلات در اندامهای مختلف بدن می باشد.پس استفاده از آن سبب بهبود وضعیت بدن واصلاح شدن مشکلات حرکتی و صاف شدن ستون فقرات میشود.
- چون حرکت با اسکی فضایی به شکل تناوبی می باشد، استفاده از آن موجب می شود تا عملکرد مخچه سریعتر و قویتر شده و در ایجاد هماهنگی عضلات در حرکات پی در پی موثر است.
- از آنجاییکه حرکت اسکی فضایی به شکل ضربدری میباشد و بر روی اندامهای فوقانی و تحتانی تاثیر گذار است برای کسانی که دچار ضعف و سستی عضلات هستند و بین اندامها و حرکات آنها تعادل وجود ندارد چون این ورزش سبب تحریک مخچه آنها می شود می تواند در ایجاد تعادل و هماهنگی اندام های آنها موثر باشد.
- برای کسانی که یک طرف از بدنشان دچار آسیب شده است می توانند با بهره گیری از حرکات دو طرفه دستگاه سمت آسیب دیده خود را بهبود ببخشند.
- چون مقاومت اسکی فضایی قابل تغییر است با تغییر مقاومت در پدالها و همچنین دسته دستگاه می توان موجب تقویت بالا تنه و پایین تنه به میزان دلخواه شد.
- ورزش الپتیکال از نوع ایروبیک میباشد بر همین اساس می توان از آن به عنوان تمرینی جهت کاهش وزن و تناسب اندام بهره گرفت.
- استفاده از اسکی فضایی برای برخی از افراد موجب اصلاح الگوی حرکتی و راه رفتن صحیح در آنها شده و عضلات این ناحیه از بدن را تقویت می کند.
- ورزش با استفاده ازاسکی فضایی سبب تقویت و بهبود وضعیت سیستم قلبی عروقی می شود و کارایی و توان ریه ها و قلب را افزایش می دهد.
- از آنجاییکه در زمان استفاده از الپتیکال، پا به پدال آن می چسبد،همین امر جلوی آسیب و ساییدگی مفاصل را می گیرد.


تاریخ : دو شنبه 3 خرداد 1395
بازدید : 45
نویسنده : هایپر جیم

استفاده از دستگاههای بدنسازی هوازی، بهتر است بعد از معاینه پزشک و انجام آزمایشاتی در این خصوص و اطمینان از سلامت فرد صورت پذیرد. یکی از بهترین وسایل فیتنس برای افرادی که قصد دارند تمرین با دستگاه های بدنسازی را شروع کنند، دوچرخه ثابت است.که دارای مزایایی از جمله اندازه کوچک،وزن کم، قابلیت جابجایی راحت، سروصدای کمتر ،امکان استفاده بدون برق و سرویس ساده تر نسبت به دستگاههای بدنسازی دیگر هستند.اما حتما باید به صورتی کاملاً مناسب و راحت برای کاربر تنظیم گردد تا هنگام استفاده از آن به شخص فشار وارد نشود.(تنظیم دقیق زین و فرمان و رکاب نسبت به قد کاربر)

نکاتی درباره دوچرخه ثابت،تردمیل و الپتیکال

البته قابل ذکر است دوچرخه سواری برای افرادی که دچار درد زانو هستند مضر می باشد و ممکن است باعث آسیب بیشتر به این ناحیه شود.با استفاده از دوچرخه ثابت و با صرف انرژی کمی می توانید به ورزش کردن بپردازید. یعنی طوری پدال بزنید که از پیاده روی با سرعت پایین نیز انرژی کمتری مصرف کنید. این بسته به سلیقه خود شما در انتخاب شدت تمرین دارد.از آن جایی که ورزش با دوچرخه ثابت به صورت نشسته است تعادل فرد بهتر میباشد، بنابراین برای کسانی که دچار مشکلات حرکتی و عدم تعادل هستند و همچنین افرادی که صرع دارند استفاده از این ورزش به جهت حفظ تعادل ساده و مناسبتر می باشد.

کلیه عضلات پا در این فعالیت درگیر هستند وچون فشار بر کف پا در این ورزش قابل کنترل است برای مبتلایان به دیابت که دارای مشکل زخم پا هستند استفاده از دوچرخه ثابت راحتتر است.البته آمادگی هوازی در دوچرخه ثابت به نسبت تردمیل و الپتیکال کمتر است.استفاده از دوچرخه ثابت سبب تقویت عضلات پا شده و میتواند شروعی خوب برای استفاده از تردمیل باشد.شما می توانید به روشهای علمی و مختلفی از دوچرخه ثابت استفاده کنید و از این طریق بر اندامهای بدنتان تاثیر بیشتری بگذارید.

از آنجایی که پیاده روی و دویدن یک حرکت همیشگی ست و افراد به انجام آن عادت دارند وقتی صحبت از ورزش و خرید دستگاههای فیتنس به میان می آید بسیاری از مردم ترجیح میدهند از تردمیل استفاده کنند.در هنگام استفاده از تردمیل باید حواس شما بطور کامل جمع باشد تا از مسیر حرکتتان منحرف نشوید.

تردمیل را می توان به روشهای مختلفی استفاده کرد تا بر قسمتهای مورد نظر تاثیر گذارتر شود.

پیاده روی به صورت برعکس بر روی تردمیل ، که بر قسمت میان تنه تاثیر گذار است و برای کسانی که می خواهند حجم ران و باسن خود را حفظ کنند توصیه می شود در این حالت باید حتما دستگیره را نگاه دارید تا تعادل شما برهم نخورد.

راه رفتن بالا تنه چرخشی، که همزمان با راه رفتن به چپ راست می چرخد و موجب چربی سوزی در ناحیه پهلوها می گردد.

تردمیل با شیب زیاد، چون در این روش به حالت خمیده تر هستید سبب چربی سوزی در ناحیه باسن و پشت پا میشود.

استفاده از تردمیل خاموش، از آنجایی که در این حالت فرد باید با نیروی خود نوار تردمیل را به حرکت درآورد باعث استقامت عضلات پا می شود در این روش هم کاربر باید دسته های تردمیل را بگیرد.

پیاده روی سریع روی تردمیل،یکی از روش های خوب و مرسوم در استفاده از تردمیل است که موجب تقویت عضلات جلو ساق پا و تاندون می شود.

دستهای ثابت در هنگام استفاده از تردمیل، گفته می شود حدود 10 تا 30 درصد سخت تر از حالت عادی استفاده از تردمیل است.

دویدن آهسته بر روی تردمیل،بیشترین حالت استفاده از تردمیل میباشد و معمولاً بعد از گذشت مدتی فشار آن بر بدن وارد می شود.

طبق تحقیقات انجام شده دویدن طولانی مدت بر روی تردمیل صحیح نیست. زیرا در هر قدم و برخورد آن بر روی تردمیل وزن شما روی یکی از پاهایتان فشار وارد میکند،پس توصیه می شود به جای دویدن از پیاده روی سریع در سرعت 9 یا 10 کیلومتر در ساعت استفاده کنید.
تنوع حرکتی و روش های بدست آوردن قدرت هوازی در افراد با استفاده از تردمیل بسیار بیشتر از دوچرخه ثابت است.

بدست آوردن میزان انرژی صرف شده بر روی تردمیل به طور دقیق قابل محاسبه نمی باشد و به متغیرهایی از قبیل وزن فرد، سن، جنسیت و نوع تمرین و روشی که انتخاب می کند بستگی دارد.

از آنجاییکه هنگام دویدن یا پیاده روی در فضای آزاد فرد باید با فشار هوا مقابله کند در نتیجه نسبت به دویدن یا پیاده روی بر روی تردمیل با همان سرعت انرژی بیشتری مصرف می کند.

استفاده از اسکی فضایی نیز حرکتی شبیه به دویدن در یک مسیر مشخص بدون ایجاد ضربه می باشد و از دویدن بر روی تردمیل ساده تر می باشد.برای افرادی که مایل نیستند عضلات بالاتنه شان رشد کند توصیه می شود که از دستگاه الپتیکال در حالت گرفتن دسته آن استفاده کنند.چون ورزش با الپتیکال به قدرت بدنی بالاتری نسبت به تردمیل و دوچرخه ثابت نیاز دارد استفاده از آن به افراد تازه کار توصیه نمی شود.روش تمرین با الپتیکال به گونه ایست که با کشیدن هریک از دسته های آن پای مخالفتان حرکت می کند که این حرکت نوعی در گیری عضله ای در کل بدن به وجود می آورد و سبب ایجاد فشار مضاعف در تمرین می شود و بسیاری از ورزشکاران به دنبال آن هستند.


به وبلاگ من خوش آمدید

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان الپتیکال و آدرس xn--mgbai7hc95a6jsj.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


RSS

Powered By
loxblog.Com
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی