عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودتاریخ : دو شنبه 3 خرداد 1395
بازدید : 45
نویسنده : هایپر جیم

استفاده از دستگاههای بدنسازی هوازی، بهتر است بعد از معاینه پزشک و انجام آزمایشاتی در این خصوص و اطمینان از سلامت فرد صورت پذیرد. یکی از بهترین وسایل فیتنس برای افرادی که قصد دارند تمرین با دستگاه های بدنسازی را شروع کنند، دوچرخه ثابت است.که دارای مزایایی از جمله اندازه کوچک،وزن کم، قابلیت جابجایی راحت، سروصدای کمتر ،امکان استفاده بدون برق و سرویس ساده تر نسبت به دستگاههای بدنسازی دیگر هستند.اما حتما باید به صورتی کاملاً مناسب و راحت برای کاربر تنظیم گردد تا هنگام استفاده از آن به شخص فشار وارد نشود.(تنظیم دقیق زین و فرمان و رکاب نسبت به قد کاربر)

نکاتی درباره دوچرخه ثابت،تردمیل و الپتیکال

البته قابل ذکر است دوچرخه سواری برای افرادی که دچار درد زانو هستند مضر می باشد و ممکن است باعث آسیب بیشتر به این ناحیه شود.با استفاده از دوچرخه ثابت و با صرف انرژی کمی می توانید به ورزش کردن بپردازید. یعنی طوری پدال بزنید که از پیاده روی با سرعت پایین نیز انرژی کمتری مصرف کنید. این بسته به سلیقه خود شما در انتخاب شدت تمرین دارد.از آن جایی که ورزش با دوچرخه ثابت به صورت نشسته است تعادل فرد بهتر میباشد، بنابراین برای کسانی که دچار مشکلات حرکتی و عدم تعادل هستند و همچنین افرادی که صرع دارند استفاده از این ورزش به جهت حفظ تعادل ساده و مناسبتر می باشد.

کلیه عضلات پا در این فعالیت درگیر هستند وچون فشار بر کف پا در این ورزش قابل کنترل است برای مبتلایان به دیابت که دارای مشکل زخم پا هستند استفاده از دوچرخه ثابت راحتتر است.البته آمادگی هوازی در دوچرخه ثابت به نسبت تردمیل و الپتیکال کمتر است.استفاده از دوچرخه ثابت سبب تقویت عضلات پا شده و میتواند شروعی خوب برای استفاده از تردمیل باشد.شما می توانید به روشهای علمی و مختلفی از دوچرخه ثابت استفاده کنید و از این طریق بر اندامهای بدنتان تاثیر بیشتری بگذارید.

از آنجایی که پیاده روی و دویدن یک حرکت همیشگی ست و افراد به انجام آن عادت دارند وقتی صحبت از ورزش و خرید دستگاههای فیتنس به میان می آید بسیاری از مردم ترجیح میدهند از تردمیل استفاده کنند.در هنگام استفاده از تردمیل باید حواس شما بطور کامل جمع باشد تا از مسیر حرکتتان منحرف نشوید.

تردمیل را می توان به روشهای مختلفی استفاده کرد تا بر قسمتهای مورد نظر تاثیر گذارتر شود.

پیاده روی به صورت برعکس بر روی تردمیل ، که بر قسمت میان تنه تاثیر گذار است و برای کسانی که می خواهند حجم ران و باسن خود را حفظ کنند توصیه می شود در این حالت باید حتما دستگیره را نگاه دارید تا تعادل شما برهم نخورد.

راه رفتن بالا تنه چرخشی، که همزمان با راه رفتن به چپ راست می چرخد و موجب چربی سوزی در ناحیه پهلوها می گردد.

تردمیل با شیب زیاد، چون در این روش به حالت خمیده تر هستید سبب چربی سوزی در ناحیه باسن و پشت پا میشود.

استفاده از تردمیل خاموش، از آنجایی که در این حالت فرد باید با نیروی خود نوار تردمیل را به حرکت درآورد باعث استقامت عضلات پا می شود در این روش هم کاربر باید دسته های تردمیل را بگیرد.

پیاده روی سریع روی تردمیل،یکی از روش های خوب و مرسوم در استفاده از تردمیل است که موجب تقویت عضلات جلو ساق پا و تاندون می شود.

دستهای ثابت در هنگام استفاده از تردمیل، گفته می شود حدود 10 تا 30 درصد سخت تر از حالت عادی استفاده از تردمیل است.

دویدن آهسته بر روی تردمیل،بیشترین حالت استفاده از تردمیل میباشد و معمولاً بعد از گذشت مدتی فشار آن بر بدن وارد می شود.

طبق تحقیقات انجام شده دویدن طولانی مدت بر روی تردمیل صحیح نیست. زیرا در هر قدم و برخورد آن بر روی تردمیل وزن شما روی یکی از پاهایتان فشار وارد میکند،پس توصیه می شود به جای دویدن از پیاده روی سریع در سرعت 9 یا 10 کیلومتر در ساعت استفاده کنید.
تنوع حرکتی و روش های بدست آوردن قدرت هوازی در افراد با استفاده از تردمیل بسیار بیشتر از دوچرخه ثابت است.

بدست آوردن میزان انرژی صرف شده بر روی تردمیل به طور دقیق قابل محاسبه نمی باشد و به متغیرهایی از قبیل وزن فرد، سن، جنسیت و نوع تمرین و روشی که انتخاب می کند بستگی دارد.

از آنجاییکه هنگام دویدن یا پیاده روی در فضای آزاد فرد باید با فشار هوا مقابله کند در نتیجه نسبت به دویدن یا پیاده روی بر روی تردمیل با همان سرعت انرژی بیشتری مصرف می کند.

استفاده از اسکی فضایی نیز حرکتی شبیه به دویدن در یک مسیر مشخص بدون ایجاد ضربه می باشد و از دویدن بر روی تردمیل ساده تر می باشد.برای افرادی که مایل نیستند عضلات بالاتنه شان رشد کند توصیه می شود که از دستگاه الپتیکال در حالت گرفتن دسته آن استفاده کنند.چون ورزش با الپتیکال به قدرت بدنی بالاتری نسبت به تردمیل و دوچرخه ثابت نیاز دارد استفاده از آن به افراد تازه کار توصیه نمی شود.روش تمرین با الپتیکال به گونه ایست که با کشیدن هریک از دسته های آن پای مخالفتان حرکت می کند که این حرکت نوعی در گیری عضله ای در کل بدن به وجود می آورد و سبب ایجاد فشار مضاعف در تمرین می شود و بسیاری از ورزشکاران به دنبال آن هستند.


تاریخ : دو شنبه 27 ارديبهشت 1395
بازدید : 108
نویسنده : هایپر جیم

استفاده نادرست از دستگاه الپتیکال زحمات شما را از بین می برد و آن را بی نتیجه می گذارد.در این مطلب قصد داریم تا به چند نکته اشاره کنیم که در صورت رعایت آن، هم کالری سوزی بیشتری صورت می گیرد و هم استفاده از اسکی فضایی را برای شما لذت بخش تر میکند.

رایج ترین خطاها در کار با الپتیکال

وارد کردن اطلاعات درست

اکثر دستگاههای بدنسازی، بر روی ویژگی های بدنی یک فرد ۶۸ کیلوگرمی تنظیم شده است.

پس زمانی که قصد دارید از یک دستگاه اسکی فضایی استفاده کنید، باید مشخصات وزنی و فیزیکی خود را به دستگاه وارد کنید،تا دستگاه اطلاعات دقیق تری از میزان انرژی سوزانده شده توسط شما را ارائه دهد.

دستگاه را با نیروی خودتان حرکت دهید

هنگام کار با الپتیکال شاید تصور کنید که بارها از دست ها و پاهای خود استفاده کرده اید و انرژی زیادی سوزانده اید اما حقیقت چیز دیگری ست و تا وقتی که با نیروی خودتان دستگاه را تکان ندهید کار زیادی انجام نداده اید(حتی اگر ساعتها وقت صرف کرده باشید)باید به گونه ای فعالیت کنید که از تمام انرژی خود استفاده کنید.

شنیدن صدای دستگاه

اگر در زمان فعالیت،دستگاه شما سر و صدا دارد ، یعنی حرکاتتان سریع ولی کم انرژی ست و کالری کافی نمی سوزانید.حرکات باید با سرعت متوسط اما با قدرت کافی همراه باشد تا موثر واقع شود.به این ترتیب ضربان قلب شما افزایش میابد و به نتیجه مطلوب خود میرسید.

تغییر جهت حرکات

برای اینکه در فعالیتی که انجام می دهید ماهیچه های بیشتری از بدن شما درگیر شود باید جهت حرکت خود را تغییر دهید تا هم ماهیچه های جلو و هم ماهیچه های پشت بدن شما فعالیت کند به این ترتیب انرژی بیشتری نیز از دست می دهید.
زمانی که به سمت عقب فعالیت می کنید، مقداری به حالت نشسته باشید تا زانوی شما با زاویه قائمه در زمان گام برداشتن، خم شود.

عدم انجام ورزش تکراری به مدت طولانی

استفاده از یک دستگاه ورزشی گاهی سبب می شود تا تنوع در فعالیت شما از بین برود.
برای ایجاد تنوع در برنامه ورزشی خود می توانید از تمرینات اینتروال استفاده کنید.به این ترتیب با ایجاد برنامه های متفاوت ورزسی و تغییر متغیرها در حین تمرینات از تکراری و یکنواخت شدن آن در یک دوره طولانی جلوگیری می شود.

جلوگیری از فشار آمدن بر انگشتان پا

در هنگام استفاده از اسکی فضایی سعی کنید بر روی پاشنه پای خود قرار بگیرید تا ازایجاد فشار بر انگشتان شما جلوگیری شود به این ترتیب ماهیچه های بزرگتر هم درگیر فعالیت می شوند و به این ترتیب انرژی بیشتری نیز صرف می کنید.ایجاد فشار بر روی انگشتان پای شما سبب می شود که قادر به ادامه تمرینات نباشید.

بر روی بالا تنه خود نیز کار کنید

سعی کنید بیشتر روزهای هفته را از دسته های ثابت الپتیکال برای تمرین استفاده کنید و حداقل 2 روز را هم از دسته های متحرک استفاده کنید به این ترتیب علاوه بر جلوگیری از تمرینات تکراری، کالری بیشتری نیز از دست می دهید.

جلوگیری از اعتیاد به هر دستگاه ورزشی

باید سعی کنید به طور خاص به یک دستگاه ورزشی وابسته نشوید و مثلا در کنار استفاده از الپتیکال از دستگاههای دیگر نیز استفاده کنید. مثلاً دمبل بزنید یا پیاده روی کنید به این ترتیب بدن شما به یک دستگاه ورزشی وابسته نمی شود. زیرا وابستگی به یک دستگاه انجام فعالیت با آن را بی اثر می کند.


تاریخ : دو شنبه 27 ارديبهشت 1395
بازدید : 98
نویسنده : هایپر جیم

همه فعالیت های ورزشی می توانند به کاهش وزن بدن کمک کنند، اما الپتیکال وسیله ای است که می تواند جایگزین خوبی برای فعالیت های ورزشی دیگر باشد. الپتیکال یا همان اسکی فضایی ، دستگاهی است که با آن می توان ورزش هوازی انجام داد و حتی از مزیت های ورزش ایروبیک نیز بهرمند شد.

این دستگاه عملکرد قلبی-عروقی بدن را بهبود می بخشد و سبب می شود چربی های زائد بدن از بین بروند و کاربر آمادگی جسمانی خوبی پیدا بکند.

مزایای تمرینات اینتروال با الپتیکال

بعضی از افراد معتقدند این دستگاه کارآیی چندانی ندارد و فقط برای گرم کردن بدن پیش از ورزش مناسب است؛ در حالیکه این طور نیست. با این دستگاه می توانید تمرینات هوازی یا کاردیو انجام بدهید و به مرحله چربی سوزی برسید. الپتیکال برای فرم دادن به پاها بهترین وسیله محسوب می شود. با این دستگاه به راحتی می توانید تمرینات اینتروال انجام بدهید و به طور تناوبی شدت تمرین را کم و زیاد بکنید.

5 دقیقه قبل از شروع کار با الپتیکال، بدن خود را با حرکات کششی پویا و ایستا گرم کنید. سپس بر روی دستگاه بروید و 3 دقیقه با سرعت کم کار کنید؛ سپس یک دقیقه با همه توان خود پدال ها را به حرکت درآورید. آنگاه 2 دقیقه با سرعت پایه ادامه بدهید و 2 دقیقه بعد سرعت را 2 برابر کنید. در حین ورزش به بدن خود گوش بدهید؛ به کششها دقت داشته باشید. اگر احساس کردید فشار بر عضله بیش از حد زیاد است، سرعت را کاهش بدهید.

در اواسط تمرین می توانید مقاومت الپتیکال و شیب را بالا ببرید. در پایان تمرین شیب و مقاومت را کم کم به حالت اولیه برگردانید. در 3 دقیقه آخر، آرام کار کنید و پس از اتمام نیز با حرکات کششی حتما بدن خود را سرد نمایید. در طول تمرین دستگیره ها را با هر دو دست بگیرید و همراه با حر کت پاها دست ها را نیز به عقب و جلو ببرید. این کار باعث می شود بازوانتان نیز در تمرین شرکت داشته باشند. اگر از اسکی فضایی درست استفاده شود، می تواند کل بدن را به حرکت وادار کند. همین مسئله باعث می شود بدن کالری بیشتری بسوزاند و کاهش وزن اتفاق بیفتد. برای رسیدن به این هدف عجله نداشته باشید. پس از 3 ماه کار با این دستگاه تاثیرات شگفت انگیز آن را بر روی بدن خود مشاهده خواهید کرد.

در هنگام ورزش با این وسیله، عمده وزن خود را بر روی پنجه و برآمدگی شصت پا بیندازید؛ در واقع بهتر است پاشنه روی پدال قرار نگیرد. وقتی بدنتان آماده شد می توانید مقاومت دستگاه را تا 8 درصد بالا ببرید و 5 دقیقه در این حالت پدال بزنید. در این حالت، عضلات چهار سر ران و ساق پا درگیر می شوند. سپس مقاومت را روی 5 بگذارید و 3 دقیقه در این حالت کار کنید. برای اینکه در هنگام کار با اسکی فضایی ، بالاتنه را نیز به کار گرفته باشید، گاهی تمرکز خود را از روی پاها بردارید و به طرف دست ها معطوف بشوید. پاها را کمی شل کنید و دستگیره ها را با قدرت دستانتان بکشید و استمرار حرکت را به عهده دست ها بگذارید. با این روش عضله دوسر و سه سر بازو و همچنین عضلات سینه درگیر می شوند. در هنگام کار با بالا تنه بهتر است مقاومت دستگاه 7 باشد. حد اقل 5 دقیقه در طول تمرین برای این کار وقت بگذارید. می توانید 2 دقیقه نیز در جهت معکوس پدال بزنید تا عضلات پشت پا نیز بیشتر درگیر بشوند.

همه این کارها سبب می شوند شما یک تمرین تناوبی یا اینتروال داشته باشید. تمرینات اینتروال امروزه در همه دنیا بهرین روش برای ورزش های هوازی شناخته شده اند. روش اینتروال قوای بدن را در به کار گیری چربی های اضافه به عنوان انرژی مصرفی تا حد چشمگیری بهبود می بخشد. بعد از این گونه تمرینات، حتی در حالت استراحت و خواب هم بدن در حال مصرف اکسیژن دریافتی و سوزاندن کالری است. هر چه تعداد ضربان قلب در دقیقه کمتر باشد، ارگان های بدن کمتر آسیب می بینند. تمرینات اینتروال ظرفیت و توانایی قلب را به شکلی افزایش می دهد که با هر تپش، خون بیشتری پمپاژ شود و بدون بالا رفتن تعداد ضربان، گردش خون بهبود بیابد. در نتیجه اکسیژن و مواد معدنی بیشتری به بافت ها می رسد و چربی ها به صورت انرژی از بدن خارج می شوند.


تاریخ : دو شنبه 20 ارديبهشت 1395
بازدید : 79
نویسنده : هایپر جیم

کاردیو به تمریناتی گفته می شود که سیستم گردش خون بدن را تقویت می کند. معمولا این تمرینات در زمان طولانی انجام می شود و ضربان قلب را افزایش می دهد؛ در نتیجه پمپاژ خون به داخل رگ ها افزایش پیدا می کند و این به نفع سلول های بدن خواهد بود، زیرا باعث می شود مواد مغذی واکسیژن بیشتری به بافت ها برسد. به عبارت دیگر هر تمرینی که فعالیت قلب را 50 تا 75 درصد افزایش بدهد، تمرین کاردیو نام دارد.

الپتیکال یک دستگاه عالی برای تمرینات کاردیو است که به خوبی می توان با آن به کاهش وزن دست یافت. هرگاه بدنتان را تکان بدهید، در مقایسه با زمانی که بیکار نشسته اید، کالری بیشتری می سوزانید. هرچه حرکات سریع تر باشد کالری سوزی افزایش پیدا می کند. کاردیو حتی از کار با وزنه هم بیشتر کالری می سوزاند.

قلب نیز از یک بافت عضلانی تشکیل شده است، بنابراین مانند سایر عضلات بدن نیاز به فغالیت و ورزش دارد. عضلات قلب اگر تحرک کافی نداشته باشند روز به روز ضعیف تر می شودند. اگر این عضو مانند یک موتور پر قدرت، به اندازه کافی به کار گرفته نشود، ضعیف و بدون مقاومت خواهد شد. ااپتیکال، تمام اعضای بدن را به حرکت وادار می دارد و سبب سوزاندن کالری بیشتری می شود. هنگامی که تمرین کاردیو انجام می دهید، بدن به مواد مغذی و اکسیژن بیشتری نیاز پیدا می کند.

به همین دلیل سیستم گردش خون که کار تحویل اکسیژن و مواد مغذی را به عهده دارد، تقویت می شود. از طرفی ظرفیت ریه ها بالا می رود و قلب خون بیشتری پمپاژ می کند و رگ ها محکم تر می شوند. نهایتا عملکرد قلبی- عروقی بدن بهبود می یابد. در ورزش با الپتیکال و به طور کلی تمرینات کاردیو، استهلاک بدن کمتر می شود. یک انسان عادی در یک دقیقه 80 الی 90 بار ضربان قلب دارد. در حالیکه قلب یک فرد ورزشکار حدود 60 الی 70 بار می تپد.

کار با الپتیکال،یک تمرین کاردیو عالی

تمرینات کاردیو مغز انسان را جوان نگه می دارد. هر چه قلب قوی تر عمل کند، حجم بیشتری از مغز به کار گرفته می شود؛ زیرا در این شرایط قلب قادر است خون زیاد تری حمل کند، در نتیجه اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به مغز می رسد و مغز جوان تر باقی می ماند. به همین دلیل می توانیم بگوییم الپتیکال سبب جوانی مغز انسان می شود. با تمرینات کاردیو، مغز یاد می گیرد اطلاعات بیشتری را به طور هم زمان پردازش کند. بنابراین کودکانی که ورزش می کنند بدون هیچ آموزش بیشتری، در فراگیری ریاضیات بهتر عمل می کنند.

در بدن یک سری هورمون ها مانند اندروفین، ترشح می شود که خلق و خوی انسان را بهبود می بخشد. افرادی که دچار افسردگی هستند، معمولا بدنشان در ترشح این هورمون ها دچار اختلال است. بنابراین مجبور می شوند دارو مصرف کنند تا این اختلالات جبران بشود؛ در صورتی که بدن باید خودش این دارو ها را فراهم بسازد. ورزش با اپتیکال یا هر وسیله ای که به شما امکان تمرینات کاردیو را بدهد، سبب آزاد شدن اندورفین از مغز می شود و فرد افسرده می تواند میزان مصرف داروی خود را کم کند و عوارض جانبی این داروها در امان بماند.

در ضمن تمرینات کاردیو خواب انسان را بهتر می کند. حدود نیمی از مردم جهان از اختلال در خواب رنج می برند. تحقیقات نشان داده افرادی که اضافه وزن دارند بیش از افراد لاغر داروهای خواب آور مصرف می کنند. مصرف داروهای خواب آور ریسک مرگ زود رس را افزایش می دهد. اگر خوابی عمیق ندارید، الپتیکال را امتحان کنید. تمرنات کاردیو کمک می کنند خواب بهتر و عمیق تر داشته باشیم. الپتیکال دستگاهی است که با آن می توان تمرین کاردیو با شدت کم تا متوسط را انجام داد. بنابراین این وسیله برای بهبود بیماری های روحی و روانی بسیار مناسب شناخته شده است. زیرا گاهی تمرینات ورزشی سنگین عوامل بیماری های روانی را تشدید می کند.

الپتیکال از پوکی استخوان پیشگیری می کند. همه افراد و مخصوصا خانم ها، با بالا رفتن سن دچار کم شدن تراکم استخوان می شوند. اما اگر از سنین جوانی شروع به ورزش کنند، بافت ماهیچه ها مستحکم تر باقی می ماند، در نتیجه کلسیم و مواد معدنی بیشتری به استخوان می رسد؛ ضمن اینکه همان بافت ماهیچه ای محکم از استخوان محافظت خواهد کرد.

نکته مهم دیگر اینکه تمرینات کاردیو که یکی از بهترین آن ها الپتیکال است، اعتماد به نفس فرد را بالا می برند. کسانی که کم تحرک هستند و به بدن خود اهمیت نمی دهند، پس از مدتی دچار نارضایتی از فرم بدن خود می شوند. این نارضایتی از شکل بدن، اعتماد به نفس انسان را پایین می آورد. اگر دقت کنید اغلب افراد ورزشکار بسیار با اعتماد به نفس هستند.

با وسیله ورزشی راحتی مانند الپتیکال، می توانید یک سری تمرینات کاردیو عالی داشته باشید و به سلامت روحی وجسمی خود کمک کنید.


تاریخ : دو شنبه 20 ارديبهشت 1395
بازدید : 59
نویسنده : هایپر جیم

بدن هر کسی، چیزهایی برای گفتن به خود فرد دارد. همواره و به خصوص در هنگام ورزش، به بدن خود گوش بدهید. ورزش می بایست بدن را به چالش بکشد، اما نباید موجب دردهای مزمن بشود. هر گاه پس از شروع یک ورزش جدید کمی درد در ماهیچه ها حس کنید، طبیعی است؛ ولی این درد نباید بیش از چند روز ادامه داشته باشد. بدن به تدریج آمادگی لازم برای فعالیت های جدید را به دست می آورد و پس از مدتی به آسانی آن فعالیت را انجام خواهد داد. ولی سطح آمادگی جسمانی افراد برای شروع هر ورزش یا فعالیتی متفاوت است و اگر شدت فعالیت یک دفعه و در حد خیلی زیاد باشد، ممکن است به عضلات و مفاصل بدن آسیب وارد بشود.

الپتیکال و ایجاد کشش در پاها

دستگاه الپتیکال یا همان اسکی فضایی، یک وسیله بسیار عالی برای ورزش هوازی است، که با بالا بردن ضربان قلب، سبب عملکرد بهتر سیستم قلب- عروقی و تنفسی بدن می شود که همین مسئله منجر به کاهش وزن خواهد شد.علاوه براین سبب انعطاف پذیری و تقویت مفاصل و عضلات درگیر نیز می شود. این ورزش در عضلات چهار سر ران، ساق پا و همسترینگ ایجاد کشش و حرکت می کند.

قبل از کار با این دستگاه می بایست با حر کات کششی مناسب، بدن را گرم بکنید. مثلا می توانید با حرکت لانژ این کار را انجام بدهید. دست های خود را روی دیوار، میز یا صندلی بگذارید. حالا یک پای خود را تا آنجا که می توانید به عقب بکشید و روی پاشنه قرار بدهید. سپس آن پای دیگر را را کمی خم کنید و باسن را به جلو هل بدهید. کشش را باید در عضلات پای عقب کاملا حس کنید. حرکت لانژ، با وزنه نیز انجام پذیر است. 30 ثانیه در این حالت باقی بمانید و سپس پاها را عوض کنید. این حرکت را 4 بار بر روی هر پا انجام بدهید.

الپتیکال و ایجاد کشش در پاها

حرکت دیگر این است؛ یک دست خود را روی دیوار قرار بدهید. یک قدم از دیوار فاصله بگیرید و با دست دیگر پای موافق را به سمت بالا نگهدارید. در این حرکت می بایست کشش ماهیچه های ساق پا را حس کنید. 30 ثانیه در این حالت بمانید و پاها را عوض کنید. این حرکت نیز تا 4 بار قابل تکرار است.

 الپتیکال و ایجاد کشش در پاها

برای ایجاد کشش در کشاله ران پا و ماهیچه های داخلی، روی زمین بنشینید و کف پاها را به هم بچسبانید. مچ هر دو پا را با دست هایتان بگیرید. می توانید توسط آرنج زانو ها را به زمین نزدیک کنید. 30 دقیقه در این حالت کششی باقی بمانید. سپس پاها را آزاد کنید و دوباره حرکت را انجام بدهید.

 الپتیکال و ایجاد کشش در پاها

برای ایجاد کشش در ماهیچه های همسترینگ پشت ران، روی یک صندلی بنشینید و یک پا را روی زمین قرار بدهید. پای دیگر را آرام بالا بیاورید و صاف و مستقیم نگهدارید. با دست زیر ران پای بالا آمده را بگیرید. 30 ثانیه در این حالت باق بمانید؛ آنگاه پا را عوض کنید. 4 مرتبه حرکت را انجام بدهید.

الپتیکال و ایجاد کشش در پاها

همه این حرکات را می توانید در پایان تمرین با الپتیکال، برای سرد کردن نیز انجام بدهید. پس از حرکات کششی، روی الپتیکال خود بایستید و با سرعت کم شروع به پدال زدن بکنید. 3 دقیقه با سرعت کم ادامه بدهید و سپس یک دقیقه با تمام قدرت پدال بزنید. در حین ورزش به طور مداوم و ریتمیک نفس بکشید و شکم خود را به داخل بدهید تا عضلات شکم سفت و مقاوم بشوند.

برای بهره گیری از تمرین با این دستگاه، باید سطح درک فشار را برای خود مشخص کنید. معمولا مقاومت الپتیکال بین 1 تا 10 یا حتی بیشتر، قابل تنظیم است. البته مقاومت 10 برای ورزشکاران معمولی کافی است؛ چون در این درجه مقاومت شما در حین تمرین حتی نمی توانید به راحتی حرف بزنید. در هنگام انجام تمرین طبق برنامه پیش بروید اما به علائم بدن خود نیز دقت داشته باشید. دست ها را نیز به همراه پا ها به کار بگیرید. هرگز روی این دستگاه قوز نکنید. ورزش هوازی را با الپتیکال بیش از 30 دقیقه ادامه بدهید. پس از ورزش بدن خو را با حرکات کششی سرد کنید.


تاریخ : دو شنبه 20 ارديبهشت 1395
بازدید : 64
نویسنده : هایپر جیم

همانگونه که می دانید اسکی فضایی جز نسل جدید دستگاههای ورزشی ست ،که در بسیاری از باشگاههای ورزشی وجود دارد و دارای طرفداران زیادی نیز می باشد.حتی نوعی خاص از آن نیز برای استفاده عموم در پارکها تعبیه شده است.با استفاده از الپتیکال به شکلی ساده و کم فشار می توان وزن کم کرد و به اندامی مطلوب رسید و حتی در مقایسه با بسیاری از دستگاه های ورزشی می توان گفت که عوارض کمتری نیز دارد، بنابراین افراد در سنین مختلف و شرایط فیزیکی گوناگون می توانند از آن استفاده کنند.

علل خاص بودن الپتیکال

الپتکال شبیه سازی شده ورزش اسکی می باشد و همانند آن می تواند به طور همزمان قسمت فوقانی و تحتانی بدن را به حرکت درآورد و از این رو در کالری سوزی بسیار موثر می باشد.این دستگاه از لحاظ تکنولوژی و فیزیکال بسیار کامل است و دائماٌ در حال به روزرسانی می باشد و حتی برخی از انواع پیشرفته آن دارای وسایل تفریحی از قبیل امکان پخش موسیقی نیز می باشند.

اسکی فضایی شریطی جهت انجام یک تمرین با شدت زیاد را مهیا می کند که سبب بالا رفتن ضربان قلب می شود و یک تمرین قلبی عروقی موثر برای بدن است.از آنجایی که دستگاه الپتیکال برای انجام تمرین در شرایط مختلف مناسب ومقاومت آن قابل تنظیم است در نتیجه افراد با شرایط بدنی متفاوت می توانند از آن استفاده کنند. به این ترتیب افراد مبتدی تا حرفه ای ترین ورزشکاران قادر خواهند بود به شیوه ای دلخواه به استفاده از آن بپردازند. حتی برای افرادی که دچار درد کمر و زانو هستند بدون ایجاد فشار می توانند از آن استفاده کنند.

اسکی فضایی دارای دستگیره هایی متحرک است که برای بالا تنه شریط تمرینی مفیدی را ایجاد می کند که این خصوصیت در بسیاری از دستگاههای ورزشی دیگر وجود ندارد و با استفاده از آن می توان به طور همزمان بالا تنه و پایین تنه را تمرین داد.


تاریخ : دو شنبه 20 ارديبهشت 1395
بازدید : 51
نویسنده : هایپر جیم

برخی از افرادی که از اسکی فضایی جهت ورزش کردن استفاده می کنند،دچار درد و گزگز در ناحیه پای خود می شوند(معمولاًیکی از پاها). این احساس دربرخی از افراد جزئی ست وفقط زمانی که به مدت طولانی ورزش میکنند ایجاد می شود.اما عده دیگری هستند که از ابتدای شروع تمرین دچار این حس می شوند.اگر این مشکل فقط در زمان ورزش با الپتیکال در شما ایجاد می شود نگران نباشید و با رعایت چند نکته ساده می توانید از شر آن خلاص شوید.

چرا استفاده از الپتیکال در برخی افراد موجب بی حسی انگشتان پا می شود؟

علت ایجاد گزگز درناحیه پاها این است که پای شما به مدت طولانی با پدال دستگاه تماس دارد در نتیجه موجب فشار به عصب پا شده و حس سوزن سوزن شدن در آن ایجاد می شود.

اگر به غیر از زمان استفاده از دستگاه های ورزشی در مواقع دیگری هم این احساس به شما دست داد،حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید زیرا ممکن است دچار مشکلات کلیوی،چربی خون و... شده باشید و باید تحت معالجه قرار گیرید.

حرکت بر روی دستگاه الپتیکال با دویدن و پیاده روی تفاوت دارد زیرا زمانی که شما راه میروید در هر قدمتان فشار را از روی یک پا بر می دارید اما زمانی که بر روی اسکی فضایی هستید تمام مدت پای شما بر روی پدال قرار دارد و همین موضوع سبب می شود تا برخی از افراد پس از یک مدت طولانی دچار درد یا گزگز پا شوند.در زیر نکاتی گفته شده که با رعایت آن می توانید تا حد زیادی این مشکل را حل کنید.

مانند هر ورزش دیگر، استفاده از الپتیکال نیز نیازمند پوشیدن یک کفش مناسب است.کفشی نرم که دارای لایه های داخلی اضافی باشد.هنگام ورزش با الپتیکال نباید بند کفش را خیلی محکم ببندید.(شل تر از زمانی که پیاده روی می کنید یا می دوید)

کف پایتان را بر روی پدال الپتیکال کاملاً مماس قرار ندهید زیرا در طولانی مدت سبب خستگی پا می شود. سعی کنید همانند پیاده روی حرکات انتقال وزن بدن از پاشنه به نوک پا را در زمان کار با الپتیکال نیز انجام دهید.

بعضی از الپتیکال ها دارای پدال هایی هستند که ثابت نیستند وهمانند پدال دوچرخه می توانند حول یک محور بچرخند. ورزش با این نوع الپتیکال برای افرادی که مشکل گز گز و درد در ناحیه پا دارند بهتر است.

برای جلوگیری از انجام ورزش تکراری به مدت طولانی و کاهش فشار بر یک ناحیه از بدن اگر دستگاه شما دارای قابلیت تنظیم شیب است بعد از مدتی شیب دستگاه را تغییر دهید و یا جهت حرکت خود را بر روی آن تغییر دهید(به مدت طولانی در یک جهت فعالیت نکنید)

استفاده طولانی مدت از الپتیکال را کنار بگذارید.شما می توانید جهت نتیجه گرفتن در زمان کوتاهتر شدت تمرین را بالا ببرید.یا در بین هر دوره از تمرین وقفه ای ایجاد کنید و پس از 10 دقیقه استفاده از الپتیکال ورزشی دیگر را انجام دهید و بعد دوباره تمرینتان را ادامه دهید.


تاریخ : دو شنبه 20 ارديبهشت 1395
بازدید : 75
نویسنده : هایپر جیم

اگر برای تمرین به باشگاههای ورزشی می روید الپتیکال شروع خوبی ست تا بدن شما را برای ورزش آماده کند و در مقایسه با تردمیل و دوچرخه ثابت در ابتدای تمرین فشار کمتری را به شما وارد می کند.

اغلب دستگاههای ورزشی بر روی صفحه خود به قدری دکمه دارند و دارای برنامه های مختلفی هستند که استفاده از آنها را دشوار میکند، اما الپتیکال به نسبت سایر دستگاههای فیتنس ساده تر ست و کار با آن برای افراد مبتدی راحتتر می باشد.همچنین برای شروع یک تمرین ورزشی مناسب و مورد علاقه بسیاری از افراد میباشد.

الپتیکال شروعی مناسب برای ورزش

همه، حتی حرفه ای ترین ورزشکاران نیز باید قبل از شروع یک برنامه ورزشی بدن خود را گرم کنند تا از گرفتگی عضلات و آسیب رسیدن به اندامها جلوگیری شود،شما می توانید به مدت ده دقیقه با حرکت آرام بر روی الپتیکال بدن خود را برای یک تمرین ایده آل آماده کنید.

همیشه ورزشی مفید است که طبق برنامه بوده و آهسته و پیوسته باشد.بهتر است در ابتدا به مدت کوتاهتری از الپتیکال استفاده کنید، تا کم کم بدن شما به آن عادت کرده و احساس راحتی داشته باشید. همچنین در شروع فعالیت مقاومت دستگاه را کم کنید و با سرعت آهسته تری تمرین کنید و بعد از مدتی جهت حرکت پدالها را عوض کنید تا ماهیچه های بیشتری درگیر فعالیت شوند.همچنین می توانید از دستگیره ها برای به حرکت در آوردن اندام های فوقانی بدنتان استفاده کنید.

در شروع فعالیت با الپتیکال برنامه کاهش وزن یا افزایش ضربان قلب می تواند باعث خستگی و دلزدگی شما نسبت به این تمرین شود.جهت ایجاد میل بیشتر برای انجام این ورزش می توانید در هنگام تمرین به موسیقی محبوب خود گوش کنید تا از انجام فعالیتتان لذت ببرید وقتی که آمادگی کامل را در استفاده از این دستگاه پیدا کردید.می توانید تمرینات خود را سخت تر و مقاومتی کنید تا بتوانید در کاهش وزن و عضله سازی از الپتیکال استفاده کنید وشاهد ایجاد تغییرات در بدن خود باشید.


تاریخ : شنبه 18 ارديبهشت 1395
بازدید : 67
نویسنده : هایپر جیم

این روزها اغلب مردم به فکر تناسب اندام و لاغری هستند و البته می خواهند هر چه سریع تر به این هدف دست پیدا کنند. باید بدانیم هر نوع فعالیتی که به وسیله آن کالری از دست بدهیم سبب کاهش وزن می شود. اما کاهش وزن و لاغری دو مقوله جدا از هم هستند. ممکن است فردی به وسیله رژیم غذایی وزن قابل توجهی از دست بدهد اما به اندام دلخواه خود دست پیدا نکند. چون با رژیم غذایی نمی توانیم کاهش وزن را در نقاط مورد نظر بدن متمرکز کنیم. اما دستگاه های ورزشی از قبیل تردمیل، دوچرخه ثابت و الپتیکال این امکان را برای ما فراهم می آورند.

اسکی فضایی یا الپتیکال دستگاهی است که می توان با آن ورزش هوازی انجام داد و پس از مدتی به مرحله چربی سوزی رسید. این دستگاه با بالا بردن ضربان قلب، عملکرد قلبی- عروقی بدن را بهبود می بخشد. اگر در حین ورزش به خوبی نفس بکشید، دستگاه تنفسی نیز بهتر عمل خواهد کرد. در هنگام ورزش دم و باز دم عمیق ومنظم را فراموش نکنید. این کار باعث می شود اکسیژن تازه به بافت ها برسد. در نتیجه متابولیسم بدن بهتر خواهد شد و چربی های اضافه از میان می روند.

تناسب اندام با الپتیکال

معنی لغت الپتیکال در زبان انگلیسی شکل هندسی بیضی است، که البته این بیضی شکل خاص خود را دارد. چون حرکات پای کاربر بر روی این دستگاه بیضی شکل است. الپتیکال قابلیت تعادل فرد را بالا می برد. وقتی روی این دستگاه کار می کنید به دسته های آن تکیه ندهید و حالتی قوز کرده به خود نگیرید. سعی کنید دستانتان هماهنگ با دسته به جلو و عقب بروند؛ چون به این وسیله دست ها، شانه، قفسه سینه و کتف نیز درگیر می شوند. کار با الپتیکال ران ها و عضلات سرینی را تقویت و فرم دهی می کند.

افرادی که با این دستگاه کار می کنند از وضعیت آمادگی جسمانی خوبی برخودار می شوند. وقتی با این وسیله درست کار می کنید ، باید بتوانید حرکت بالا و پایین شدن باسن خود را حس کنید. برای سفت شدن عضلات شکم، شکم را به داخل بدهید، شانه ها به عقب و سر جلو باشد. گردن خود را شل نگه دارید ولی هرگز سر را پایین نیندازید. این کار به مهره های گردن آسیب می رساند. بهتر است به مقابل خود نگاه کنید. اگر علاقه دارید در بدن خود توده های عضلانی داشته باشید، در کنار ورزش با الپتیکال تمرینات قدرتی با وزنه نیز داشته باشید. ضمن اینکه می توانید به جای کار با وزنه مقاومت الپتیکال خود را بالا ببرید.

گاهی در هنگام تمرین پا های خود را به صورت معکوس حرکت بدهید. با این کار همسترینگ و عضله ساق پا بیشتر تحت فشار قرار می گیرد. اگر به دویدن عادت داشته باشید در هنگام کار با دستگاه الپتیکال در مچ ها و زانوهایتان احساس خوبی پیدا می کنید و می توانید در زمان طولانی تری پدال بزنید. این وسیله بیشتر برای تمرین های استقامتی طراحی شده است.

ران های پا جز آن قسمت های بدن هستند که برای لاغر شدن سرسختی نشان می دهند. برای داشتن ران های زیباتر الپتکال بهترین وسیله است. اما باید کار با این دستگاه را 5 روز در هفته و در هر جلسه بیش از 40 دقیقه ادمه بدهید. برای اینکه تمرین خیلی یکنواخت نباشد، می توانید آن را به سه قسمت 15 دقیقه ای تقسیم کنید و در فواصل این زمان ها دراز و نشست یا طناب بزنید. در حین ورزش حتما آب بنوشید. این کار باعث می شود دمای بدن بیش از حد بالا نرود و دچار گرمازدگی نشوید. الپتیکال در مقایسه با سایر دستگاه های ورزشی بسیار ایمن و راحت است. فراموش نکنید قبل از شروع ورزش بدن خود را با حرکات کششی پویا گرم کنید. کفش و لباس ورزشی مناسب بپوشید. ورزش را به آرامی شروع کنید.


تاریخ : شنبه 18 ارديبهشت 1395
بازدید : 77
نویسنده : هایپر جیم

جالب است که بدانید از میان همه دستگاههای بدنسازی، الپتیکال(اسکی فضایی) بیشتر از همه مورد انتقاد واقع شده است.برخی معتقدند که این دستگاه وسیله ای ست که کارایی زیادی ندارد و فقط برای انجام ورزشی سبک، پیش از شروع ورزشی دیگر مناسب است. اما این باوردرست نیست .استفاده صحیح از اسکی فضایی فواید زیادی برای بدن دارد و موجب بالا رفتن ضربان قلب،حتی بیشتر از تردمیل می شود و بیش از بسیاری از دستگاههای بدنسازی دیگر برای تناسب اندام کارایی دارد.

چگونگی یک تمرین مناسب با الپتیکال

قبل از شروع ورزش حتماٌ یک برنامه تمرینی مناسب داشته باشید

همیشه قبل از شروع ورزش، هدف و برنامه تمرینی خود را در نظر بگیرید.مثلاٌ امروز قصد دارید با چه شدتی و تا چه مدتی تمرین کنید. به این طریق بعد از اتمام کار قادر خواهید بود میزان فعالیت خود را در طول تمرین بررسی نمایید.اگر حس میکنید که هنگام انجام ورزش با الپتیکال به شما فشاری وارد نشده پس حتماٌ برنامه تمرینی شما به قدر کافی شدید نبوده است.بنابراین باید سعی کنید برای روز بعد برنامه تمرینی خود را فشرده تر انتخاب کنید مثلاٌ سرعت فعالیت را بالا برده و یا زمان تمرین را افزایش دهید.

بی هدف تمرین کردن و نداشتن برنامه ریزی در انجام هیچ ورزشی موثر نیست، پس بطور کلی هدفمند ورزش کنید و سعی نمایید ورزش شما به قدر کافی شدید باشد، تا به نتیجه مطلوب برسید.

قوز نکنید

هنگام کار با الپتیکال باید بصورت قائم بایستید و بر روی دسته ها خم نشوید. اگر به شکل نادرست از دسته ها استفاده کنید و بر روی آنها لم دهید باعث پایین آمدن کارایی دستگاه و حتی کمر درد در شما می شود. در واقع دسته های الپتیکال برای تغییر دامنه تمرین است و وقتی بر روی آن خم می شوید سبب فشار زیاد بر ناحیه پاها شده و دستگاه به اشتباه میزان کالری مصرفی شما را بیش از حد واقعی آن نشان می دهد. در صورتی که حقیقتاٌ این میزان افزایش نیافته است.

استفاده از دسته ها برای یک تمرین چند وجهی

شما با استفاده از دستگاه الپتیکال می توانید قدرت و شدت تمرین را بین قسمت تحتانی و فوقانی بدن خود پخش کنید.برای بهره بردن از یک ورزش موثر در طول تمرین دائما دسته ها را به سمت جلو و عقب حرکت دهید، به این طریق قسمت بالایی بدن شما نیز در طول تمرین فعال است،دستها قوی تر شده و عضلات شکم درگیر فعالیت می شوند.

روشی دیگر در استفاده از اسکی فضایی این است که در حین تمرین دسته ها را رها کرده، دستها را به صورت زاویه 90 درجه درکنار بدن همانند زمان دویدن تکان دهید.به این طریق بخش اصلی تامین انرژی از طریق قسمت پایینی بدن صورت می گیرد وعضلات تحتانی شما فعالیت بیشتری انجام میدهند و در نتیجه انرژی بالاتری مصرف می کنند.

همیشه با یک برنامه تکراری ورزش نکنید

اگر همیشه و به طور مرتب از یک شیوه برای تمرین خود استفاده کنید شاید در ابتدا رضایت بخش به نظر برسد و حتی به نتایج مثبتی نیز دست یابید، اما به زودی چون بدن شما به این روش تمرین عادت میکند اثر بخشی آن از بین می رود. پس برای بدست آوردن نتیجه دلخواه و همیشگی به شما توصیه می کنیم نهایتاٌ هر ماه یکبار برنامه جدیدی برای تمرین خود انتخاب کنید و یا با متغیرهای تمرین بازی کنید.(مانند استقامت،اندازه گامها و شیب در برخی دستگاهها)با تغییر دادن این مولفه ها در تمرینات خود از انجام ورزش تکراری بپرهیزید.

همان طور که در مقالات قبلی نیز عنوان کردیم استفاده از تمرینات اینتروال راه حل مناسبی برای کالری سوزی و کاهش وزن محسوب می شود.
تنها بر روی تمرینتان تمرکز کنید

هنگام تمرین با الپتیکال باید حتماٌ بر روی ورزشی که انجام می دهید تمرکز کنید و از آن لذت ببرید تا به نتیجه مطلوب یرسید.استفاده از گوشی تلفن همراه، مجله و یا تماشای برنامه های تلویزیونی بر روی الپتیکال کارایی تمرین شما را کاهش می دهند.


به وبلاگ من خوش آمدید

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان الپتیکال و آدرس xn--mgbai7hc95a6jsj.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


RSS

Powered By
loxblog.Com
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی